Scrum практики у навчанні груп курсів StartIT
top of page

Scrum практики у навчанні груп курсів StartIT

Минулої суботи у Києві пройшла Agile Business Conference. Спілкуючись за вечір до конференції з організаторами, мені запропонували взяти участь у секції коротких практичних доповідей (45 хвилин на 6 осіб) із короткими історіями про успішне застосування Agile підходів поза IT та Software Development. У мене давно була ідея десь описати або розповісти про те, як я адаптував Scrum framework для навчання своїх груп майбутніх тестувальників у StartIT і мені здалося це чудовим моментом. Скажу чесно, що укласти доповідь у 7 хвилин було дуже непросто, тому від слайдів я відмовився відразу. У цій замітці коротко опишу підхід і якщо він знайде відгук та інтерес - доопрацюю історію до повноцінної доповіді для однієї з майбутніх конференцій.

виступ на Agile Business Conference

Почну з того, що люди, які у нас навчаються - це найчастіше хлопці, які нещодавно закінчили університет, або люди в районі 23-35 років, які працюють, у них є сім'ї і сильне бажання кардинально поміняти кар'єру. Тому (а також через те, що у будні всі наші тренери теж працюють фултайм) аудиторні заняття історично проходять у суботу та неділю з 10-11 ранку і до пізнього обіднього часу. А на тиждень учні отримують об'ємне практичне завдання для закріплення знань, результат виконання якого ми всі разом перевіряємо в аудиторії наступної суботи. Щоб добре попрацювати з кожним із групи та відповісти хлопцям на їхні запитання - я не беру більше 9 осіб у 1 групу.

суботній "круглий стіл" :)

І ось я якось задумався... 2 дні ми опрацьовуємо разом новий контекст, потім група з 3-9 чоловік працює тиждень, щоб наприкінці зустрітися та обговорити результат, отримати зворотний зв'язок. Більше того, щотижня - у нас є мета і фокус на певних знаннях і навичках. Нічого не нагадує? 🤔 Ось і мені це нагадало Scrum framework, і я вирішив піти далі! Заняття з методології, життєвий цикл продукту, Agile та Скрам – ми перенесли на початок курсу, щоб далі люди розуміли як буде побудований процес.


Ми додали Trello дошку під кожну групу для візуалізації нашого навчального Backlog'a. Там є колонки: Backlog, Next Week, Teaching, Learning, Done та бонусна Self Learning materials. Кожна з карток має пріоритет і дуже базовий опис. Для кращого освоєння матеріалу, група може доповнювати картку коментарями та корисними посиланнями під час стадії Learning, а я додаю туди коментарі та фото того, що писав та малював на дошці під час лекції.


Також ми використовуємо Slack чат для всіх наших активних студентів та випускників. Кожна група має закритий канал + тематичні канали для спілкування з іншими хлопцями (але про це все вже явно в іншій нотатці). Канал групи інтегрували з дошкою, щоб бачити зміни та налаштували чат бот, який вечорами запитує хлопців "Що я зробив/вивчив для досягнення цілей спринту?". За відгуками учнів, це чудово допомагає та мотивує. Та й я помітив позитивні зміни, перевіряючи хатку по суботах.


Чого не вистачає для більш повноцінного Scrum?) Правильно – Sprint Review! Щоб картка потрапила з Learning у Done, хтось з команди мусить казати цю тему на всіх та показати як цим інструментом користуватися. Там же йде розбір усієї практичної частини домашнього завдання на проекторі. Раніше тренер просто промовляв вміст минулих лекцій на початку кожного аудиторного заняття (як на початку кожної серії в серіалах йде нагадування про те, що ви вже подивилися в минулих серіях), а з переходом на такі демо сесії, ми значно підвищили рівень наших випускників на виході. вони відразу вчаться цей матеріал правильно пояснювати та відповідати на каверзні питання :)


Ну як справжній Agile Coach, я не міг не додати ретроспективи після Review. Там ми разом обговорюємо: що нам допомагає освоювати нову для себе професію, а що ні і вчимося боротися із перешкодами. Саме завдяки ретроспективам ми регулярно вдосконалюємо програму курсу та приклади на яких пояснюємо, а також методи навчання, а студенти у свою чергу можуть подивитися з боку на те, як вони виглядають на співбесіді та зробити правильні висновки ще під час курсу. 🙄 а також швидкість працевлаштування наших випускників + вони набагато краще розуміють цінність раннього зворотного зв'язку та основних мітингів у Scrum, роботи в команді.


Що скажете? Цікаво? Корисно? Тягне на повноцінну доповідь 30-40 хвилин? Буду радий конструктивному фідбеку;)


Recent Posts
bottom of page